26.03.2016

Обхідний маневр: влада шукає шляхи збереження корупції в енергетиці

Парадоксальна ситуація складається в паливно-енергетичному комплексі в контексті виконання Україною вимог МВФ. Фонд ставить перед офіційним Києвом абсолютно конкретні завдання щодо викорінення корупції та оздоровлення енергетики. Українська влада, з одного боку, виконує рекомендації Фонду, але з іншого – відчайдушно шукаює варіанти компенсаторів, які дозволили б їй зберегти корупційні дірки якщо не в одному, то в іншому секторі енергетики.

Поки Кабінет міністрів і Верховна Рада вирішують на вимогу МВФ проблему дефіциту бюджету НАК “Нафтогаз України”, відсікаючи можливість корупційної складової при стягненні боргів за поставлений НАКом газ, оточення президента Петра Порошенка формує умови для вибудовування по суті аналогічних схем навколо найбільшої державної енергогенеруючої компанії – НАЕК “Енергоатом”

Саме до цього, повідомляє РБК,  призведе вето, накладене главою держави на закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розрахунків у ПЕК щодо держпідприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” (№3097).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *